ÜRÜNLERİMİZ

DESIRIAL®
Size özel ne yapıyoruz?

DESIRIAL® iki jel formülasyonunda mevcuttur: DESIRIAL® ve DESIRIAL® PLUS. Farklı hyaluronik asit konsantrasyonlarına ve viskoelastik özelliklere sahiptirler, böylece doktorunuz hangi ürünün özel ihtiyaçlarınız için daha iyi olacağını kesin olarak seçebilir.

DESIRIAL® vulvo-vajinal bölgenin nemini, elastikiyetini, tonunu ve hassasiyetini geri kazandırmak için tasarlanmıştır. Ayrıca vajinal kuruluğu tedavi etmek için kullanılır. Dokuların bu bozulması, rahatsızlık veya yanma, artan hassasiyet veya kronik tahriş ve kaşıntı olarak algılanabilir ve bu da yaralara yol açabilir. Hyaluronik asit, kalitelerini artırmak ve vajinal kuruluğu sınırlamak için doğrudan ilgili dokulara enjekte edilir.

DESIRIAL® PLUS labia majora yenilenmesi için tasarlanmış daha elastik bir jeldir. Bu estetik düzeltmenin sonuçlarından biri olarak labia minoranın korunması gözlenebilir. DESIRIAL® PLUS ayrıca labia majoranın atrofisi durumunda da kullanılabilir. Belirli bir yaştan sonra, dokular özellikle labia majora çevresinde küçülme eğilimindedir. Bu, vulvanın doğal korunmasına zarar verebilir ve lokal ağrıya yol açabilir. Hyaluronik asit labia majora hacmini yeniden yaratır, böylece vulvayı korur.

Hyaluronik asit enjeksiyonu vulvo-vajinal bozukluklardan muzdarip kadınlara nasıl rahatlama sağlayabilir?

Enjeksiyonlar, etkili hidrasyonuna katkıda bulunmak için hyaluronik asidi doğrudan vulvo-vajinal bölgenin dokularına iletir. Bu tip enjeksiyon vulvo-vajinal mukozayı oluşturan hücreler üzerinde dolaylı olarak mekanik basınç sağlar, böylece aktivitelerini arttırır.

Bu, elastin ve kollajen liflerinin sentezine yol açar ve vulvo-vajinal mukozanın kalitesini artırır1.

Yaşlanmanın vajinal mukoza üzerindeki sonuçları nelerdir?

Kadın genital organları - vücudun tüm organları gibi - zamanın geçişine karşı bağışık değildir. Menopoz sırasında vulvar bölgesinin dokuları azalan östrojen üretiminden özellikle etkilenir.
Östrojen olmadan, vajinal mukoza incelir ve kurur, zayıflar. Vajina esnekliğini ve esnekliğini kaybeder. Doğal koruyucu mekanizmaları daha az verimli hale gelir, böylece vajinal enfeksiyon riskini artırır2.

Sonuç olarak, bu fiziksel değişiklikler kadınların günlük yaşam kalitesini etkileyebilir.

Bu semptomlar genellikle mukozanın elastikiyet kaybından kaynaklanır ve özellikle menopoz sırasında ortaya çıkar3. Çocuk doğurma çağındaki kadınlar da etkilenebilir.

Bu tedaviyi almak için ne doktoruna gitmeliyim.

Rekonstrüktif ve fonksiyonel jinekoloji konusunda uzmanlaşmış herhangi bir uygulayıcı. DESIRIAL® ve / veya DESIRIAL® PLUS enjeksiyonları, yasal olarak yetkilendirilmiş uygulayıcılar tarafından doktor ofisinde yapılmalıdır.

tedavi edilecek alanın anatomik bilgisi ve dermal dolgu enjeksiyon teknikleri tecrübesi ile.

Prosedür neleri içerir?

Ağrısız etkili bir tedavi sağlamak için her DESIRIAL® ve / veya DESIRIAL® PLUS enjeksiyonundan önce basit bir lokal anestezi önerilebilir.

DESIRIAL® tipik olarak vulvar bölgesine ve vajinanın girişine enjekte edilir. Uygulayıcı çok ince bir iğne kullanacak ve bu da ürünü yeniden yüzeysel olarak, rehidre edilecek mukozal dokunun hemen altına enjekte etmeyi mümkün kılacaktır.

Uygulayıcı, labia majora dermis'in hemen altına DESIRIAL® PLUS enjekte edecektir. Ürünü herhangi bir hasara neden olmadan labia boyunca yaymak için küçük bir kanül kullanılacaktır. Prosedür yaklaşık 20 dakika sürer.

DESIRIAL® tedavisinden sonra ne bekleyebilirim?

DESIRIAL®  ve DESIRIAL® PLUS ürünleri, hidrasyonu güçlendirir ve samimi alanların konforunu geri kazandırır. Mukoza iltihaplanmaya karşı daha az hassas hale gelir ve ilişkili semptomlar azalır. Vulvar ağrısı (dyspareunia), tahriş ve kaşıntı da azalır. Yaşam kalitenizi artırmak veya korumak DESIRIAL® tedavisinin önemli bir yararıdır ve bunu hemen takdir etmelisiniz. DESIRIAL® vajinal kuruluğu sınırlamaya yardımcı olan kadınlığı korur.

Optimal ve uzun ömürlü bir sonuç elde etmek için ek enjeksiyon seansları gerekebilir. Doktorunuz hangi DESIRIAL® tedavisinin sizin için en uygun olduğunu bilecektir. Doktorunuzdan DESIRIAL® tedavisi hakkında bilgi isteyin ve kişisel bir tedavi için randevu alın.

KLİNİK OLARAK KANITLANMIŞ SONUÇLAR4:

94%

kadınların 6 aylık DESIRIAL® tedavisinden sonra yaşam kalitelerini iyileştirmiş veya önemli ölçüde iyileştirmişlerdir.

93%

kadınların 12 aylık DESIRIAL® PLUS tedavisinden sonra yaşam kalitelerini iyileştirmiş veya önemli ölçüde iyileştirmiştir.

Herhangi bir kontrendikasyon var mı?

  • Hamile veya emziren kadın.
  • Klinik inflamasyon ve / veya viral enfeksiyon belirtileri gösteren alanlar (örneğin: Papilloma, Herpes), bakteriyel, mantar (örneğin: pamukçuk) ve / veya bu patolojiler için tedavi edilen hastalarda.
  • Bileşenlerden birine (hyaluronik asit) karşı aşırı duyarlılığı olduğu bilinen hastalar. Otoimmün hastalıklar veya immünoterapötik tedaviler gibi patolojik geçmişinizden doktorunuza söylemeyi unutmayın.

Bahsedilen kontrendikasyonlar ayrıntılı değildir. Lütfen kullanım talimatlarını dikkatlice okuyun. Herhangi bir DESIRIAL® tedavisinden önce doktorunuzla önceden görüşmeniz gerekir.

Herhangi bir yan etkisi var mı?

Bir enjeksiyon seansından sonra, herhangi bir hyaluronik asit enjeksiyonunda olduğu gibi, birkaç gün içinde emilmesi gereken şişlik, morarma, kaşıntı, enjeksiyon bölgesinde hassasiyet gibi bazı reaksiyonlar meydana gelebilir (kapsamlı olmayan liste; lütfen ürünü okuyun kullanım talimatları dikkatle).

Bir haftadan uzun süre devam eden herhangi bir yan etki veya başka bir yan etki ortaya çıkması, mümkün olan en kısa sürede doktorunuza bildirilmelidir.

1 - Quan T ve arkadaşları,: Dermal mikro-ortamın yapısal desteğinin arttırılması, in vivo olarak yaşlı insan derisinde fibroblastları, endotel hücrelerini ve keratinositleri aktive eder. J Invest Dermatol. 2013 Mart; 133 (3): 658-67. doi: 10.1038 / jid.2012.364. EPUB 2012 Ekim 25.
2 - Mac Bride MB ve diğ.,: Vulvovaginal atrofi. Mayo Clin Proc. 2010 Ocak; 85 (1): 87-94
3 - Levine KB ve ark.,: Vulvovajinal atrofi cinsel olarak aktif postmenopozal kadınlar arasındaki kadın cinsel işlev bozukluğu ile güçlü bir şekilde ilişkilidir. Menopoz. 2008 Temmuz-Ağustos; 15 (4 Puan 1): 661-6
4 – Klinik Çalışma, Vivacy Laboratuvarları.