Teknolojimiz

DESIRIAL®, dünyanın kadınların sağlığını korumak için geliştirilen ilk hayvan olmayan, biyolojik olarak parçalanabilen, enjekte edilebilir hidrojel serisidir1. DESIRIAL® ürünleri, Estetik ve Yaşlanma Karşıtı Tıp uzmanı Vivacy Laboratuvarları tarafından Fransa'da tasarlanmakta ve üretilmektedir.

DESIRIAL® ürünleri, stabilize hiyalüronik asit ve antioksidan mannitol ile VIVACY'nin özel ve patentli IPN Benzeri Teknolojisine dayanmaktadır.

Hyaluronik asit :  Nemlendirici etki

Hyaluronik  asit insan vücudunda, özellikle cilt ve mukoza zarında doğal olarak oluşan bir moleküldür. Sudaki ağırlığının 1.000 katına kadar tutma özelliğine sahiptir2, ilgili dokuların hidrasyonuna ve tonuna katkıda bulunur3.

Hyaluronik asit kısa bir yarı ömre sahiptir ve suda çözünür, bu nedenle ürünü stabilize etmek için çapraz bağlanması gerekir. Bu işlem, patentli IPN Benzeri Teknolojiye göre molekülleri birbirine bağlayacak ve birkaç ay sürecek yapışkan bir jel elde edilmesine izin verecektir.

Sonuç olarak DESIRIAL® nemlendirme özelliklerini birkaç ay boyunca koruyabilir.

Patentli IPN-LIKE Teknolojisi

IPN-LIKE Vivacy Teknolojisi Laboratuvarları, STYLAGE® dermal dolgu çeşitleri ile Estetik ve Yaşlanma Karşıtı Tıpta tanınmış etkinlik ve tolerans kazandıran eşsiz ve patentli (2007'den beri) bir teknolojidir.

Bu teknoloji, güvenli ve uzun süreli terapötik etkiler için hiyalüronik asidi stabilize etmek üzere iki hiyalüronik asit monofazik çapraz bağlı ağın iç içe geçmesini içerir.

desirial innovation

Monophasic
cross-linked
Network A

Monophasic
cross-linked
Network B

İç Ağlar :
Monophasic
IPN-LIKE Ağ

Antioksidan mannitol: Koruyucu Eylem

Mannitol enjeksiyondan hemen sonra jelin bozulmasını sınırlamak için DESIRIAL® ürünlerinde bulunan bir antioksidandır. Enjeksiyon sırasında iğne veya kanülün nüfuz etmesi sonucu oluşan serbest radikalleri temizler. Sonuç olarak Mannitol, enjeksiyondan sonraki ilk saatlerde hiyalüronik asit moleküllerinin korunmasına yardımcı olur4.

1 – CE Markt 2011 yılında yapılan
2 – James Meschino DC, MS, ND. Kapsüllenmiş Hyaluronik Asit: Yaşlanmayan Ciltler ve Kırışıklıkların Ters Çevirilmesi İçin Temel Bir Besin Maddesi.
3 – Stern R, Maibach HI. Deride hiyalüronan: yaşlanma ve farmakolojik modülasyon özellikleri. Clin Dermatol. 2008 Mart-Nisan; 26 (2): 106-22.
4 – Mendoza G ve diğ. Carbohydr Res. 15 Ocak 2007; 342 (1): 96-102.