Heliocare

Home / Heliocare

HELIOCARE – Foto İmmün Koruma

EKSİKSİZ, İLERİ DÜZEY ve GÜVENLİ

• 20 yıllık araştırma
• 1.000’den fazla kişi üzerinde klinik deney
• 50 ülkede
• 40 ve üzeri uluslararası bilimsel yayın

Güneş yaşamımız için gerekli iken , güneşe aşırı maruz kalma ve güneşten yeterince korunamamak cilt için en büyük problemdir. Güneş; fotohasarlı cilt kırışıklıkları, elastikiyet kaybı, pigmentasyon lekeleri ve mat görünüme neden olabilir.

Güneş hasarına; UVA –UVB ve ultraviyole radyasyonuna (UV) neden olur.

UVA, UV bulutlu günlerde ve kış aylarında bile dermişe ve daha derinlere nüfuz eder.

UVA serbest radikalleri elastin ve deri dokusunu tetikleyerek cilt yaşlanmasını hızlandırır. Ayrıca pigmantasyon lekelenmesine neden olabilir. Aynı zamanda DNA olarak da bilinen doğal savunma mekanizmasını da azaltır.

UVB ise cildin üst tabakasına (epidermise) nüfuz eder. Yaz aylarında daha çok görülebilir. Cildin hızla kızarmasına ve yanmasına neden olabilir. Aynı zamanda cilt reaksiyonlarını tetikleyebilir ve bu durum sonucunda cilt daha da kalınlaşabilir. En ciddi UVB epidermisin cilt hasarına, bağışıklık sisteminin baskılanmasına ve DNA’ya zarar verebilir ve doğal savunma mekanizmasının azalmasına neden olabilir.

Korumak, cilt sağlığını iyileştirmek ve cilt yaşlanmasının üzerindeki etkisini azaltmak için UV korumasını tüm yıl boyunca kullanarak, klinik ve etkinliği kanıtlanmış Heliocare ürünleri kullanmak cilt sağlığı açısından önemlidir.

NEDEN HELIOCARE?

Heliocare geliştirilmiş UV koruma aralığı, klinik olarak anti-aging ve cilt sağlığını korumada etkilidir.

Fernblock®, UVA ve UVB ışınlarının zararlı etkilerine karşı koruyan, doğal bitkilerden elde edilen bir ekstredir. Güneşten korunma ürünlerindeki (topikal ve oral) etkinliği klinik deneylerle kanıtlanmıştır.

Sadece güneş yanıklarını hedef alan geleneksel korumanın ötesine geçen, önemli bir teknolojik yeniliğin ürünüdür ve dört farklı koruma gücüne sahiptir:
• İMMÜNOLOJİK
• DNA HÜCRESEL
• ANTİOKSİDAN
• CİLT YAPILANMASI

Fernblock®, anavatanı Orta Amerika olan bu eğreltiotu Polypodium Leucotomos’dan elde edilir. Bu bitki yüzyıllar boyunca, sedef hastalığı ve atopik dermatit gibi dermatolojik hastalıkların tedavisinde antienflamatuvar olarak kullanılmıştır.

Geçtiğimiz 10 yıl süresince, Fernblock®, bilimsel dergilerde 20’den fazla yayına konu oldu. Yüksek toleransı sayesinde, kişilerde oral foto-koruma konusunda etkinliğini göstermiş ilk ve tek teknolojidir. Foto-korumada kullanılan, etkinliği kanıtlanmış benzer bir element yoktur. (antioksidanlar, beta-karoten, C ve E vitamini, vb.) Günümüzde Fernblock®’un foto immün-koruma ürünleri 50’den fazla ülkede satışa sunulmaktadır. (A.B.D, İspanya, Fransa, İngiltere, Almanya, Meksika, Brezilya, Japonya…)

 

Fernblock®, Orta Amerika kökenli bir eğrelti otu olan Polypodium leucotomos’dan ekstre edilmiş olup, suda yaşamdan karada yaşama adaptasyon sırasında kendisini güneş radyasyonundan korumak için doğal bir mekanizma geliştirmiştir.

Anti-oksidan ve foto-koruyucu olarak US Patent 5.614.197 kapsamındadır ve oral ve topikal kullanım için kanıtlanmış etkililiğe sahip en gelişmiş koruma sağlayan Heliocare teknolojisi ile üretilmiştir.

 

HELIOCARE BANA NE VERİYOR?

• Foto yaşlanmayı önleyen Antioksidan koruma sağlar.
• Cildin savunmasını sağlayan immünolojik koruma sağlar.
• Fernblock hücre DNA’sını korur.
• Güneş radyasyonuna karşı savunmamızı güçlendiren kızarıklıklara karşı koruma sağlar.

Heliocare cildinizin her milimetresini korur.

Ürünlerimiz

Sorunuz mu var ?